Kui vähem on rohkem

Autor: ReFocus | Kategooria: Smile, Laseroperatsioon

Sageli ei julgeta prillidest vabastavat operatsiooni ette võtta kartusest tekkida võiva kuiva silma ees. Niisutustilkade tarvitamise vajadus laseroperatsiooni järgselt tuleneb silma pinna tundlikkuse langusest. Tundenärvide kiud paiknevad suures osas sarvkesta pealmistes kihtides. Nii LASIK kui ka puutevaba laseroperatsiooni (tuntud ka kui "lõike-vaba") korral läbistatakse need pinnakihis paiknevad närvikiud ja silma pinna tundlikus langeb. See taastub küll enamikel juhtudel aasta jooksul umbes 90% ulatuses, aga kuivuse leevendamiseks vajalike silmatilkade panemine on tüütu ja ebapiisav pisarakiht mõjutab nägemise kvaliteeti. Ka võib ebapiisav pisarahulk põhjustada epiteelikihi paksenemist, mis omakorda viib väikse miinuse “tagasitulemisele”

Uue, 3. põlvkonna laseroperatsiooni SMILE (Small incision lenticule extraction) korral eemaldatakse kudet sarvkesta sügavamatest kihtidest ja kahjustada saavate närvikiudude hulk on kolmandiku võrra väiksem. Uuringutes on leitud, et silma pinna tundlikkus on järgmisel päeval peale SMILE protseduuri samasugune nagu see on LASIK operatsiooni puhul alles 4 kuud pärast.

Ainukesena Eestis teostab uue põlvkonna laseroperatsiooni ReFocus silmakeskus. SMILE meetodi abil on võimalik vabaneda lühinägevusest kuni -10 dioptrit. 

Menu