Looduslikud ravimid ja silmad

Autor: Newtime | Kategooria:

Tervislikud toitumistavad mõjutavad kogu keha, seega ka silma. Kuigi prillidest täielikult vabaneda aitab enamasti siiski laserlõikus tunneb rahvatarkus taimi, millest silmahädadele leevendust saab. Ka silmaoperatsiooni järgsel ajal tasub turgutust otsida ’’rahvameditsiini varasalvest"

Siinkohal mõned näited:

Mustikas on silmadele kasulik igat moodi - värskelt kuivatatult, külmutatult, toormoosina või moosiks keedetuna. Mustika marjad parandavad silmanägemist ja silmade verevarustust, soodustavad seedimist ja viivad välja organismist ainevahetuse jääke. Vajalik päevane kogus on umbes 4 teelusikatäit mustikaid.

Porgandid sisaldavad palju A-vitamiini, mis on hea nägemise jaoks hädavajalik toitaine. Ka teised köögiviljad on silmadele kasulikud, vähendavad silmapõhjade lupjumise ohtu.

Taruvaik on bioloogiliselt aktiivne, antiseptiline ja põletikuvastaste omadustega tumepruun vaigutaoline aine, sisaldab vaike, eeterlikke õlisid, vaha, vitamiine, üle 20 elemendi. Taruvaik tuimestab limasnahku ja naha vigastatud piirkondi, vähendab põletikulist reaktsiooni, hävitab baktereid ja viirusi, kiirendab koedefektide ja nahavigastuste paranemist, tugevdab immuunsust. Taruvaigu vesilahust võib kasutada silmatilkade või silmavannina, silmade puhastamiseks, toitmiseks ja jääkainete väljaviimiseks.

Rukkilill. Vanarahvas on öelnud, et rukkilill teeb silmad säravaks. Rukkililleõitest saab hea kompressi väsinud või põletikulistele silmadele. Võetakse 2 supilusikat peenestatud õisi, valatakse üle 0,5 liitri keeva veega, lastakse tõmmata 1 tund hästi suletud anumas, kurnatakse.

Nurmenukk on tuntud kui taim, mis loob keha uueks ning viib kahjulikud ained kehast välja, teatakse ka kui ravimit nägemise nõrgenemise vastu.

Kibuvitsamarjad - võtta arvestusega 20g klaasitäie vee kohta, keeta 10 minutit ja lasta ööpäev seista. Juua pool klaasi kaks korda päevas.

Silmapõletike puhul aitavad veel kortsleht, aasrisik, põdrakanep, liivatee, lepp ja haab.

Säravaid silmi!

Menu