Saara silmad

Autor: ReFocus | Kategooria: Nägemine

Olen prillikandja olnud kooli minekust saadik. Läätsesid kandnud umbes 15 aastat.

Väga tihti mõtlesin, et peagi võtan silmaoperatsiooni ette, aga hirm lõi iga kord naha vahele ja kunagi see teoks ikkagi ei saanud. Siis tulid ka rasedused ja imetamised vahele, mille ajal protseduure ei teostata.

Olen elus teinud nii mõningaid operatsioone ja tundnud igat sorti valu, aga silmaoperatsioon tundus nendest kõikidest vaat et kõige hirmsam. Tagantjärele mõeldes itsitan muidugi päris kõvasti - kui vale see tunne oli! Silmaoperatsiooni ja taastumist ei anna isegi väikese nohuga võrrelda. Mina, kõige väiksema valuläviga inimene, võin vanduda, et see operatsioon ei ole miskit hirmsat ja mis kõige tähtsam - ei mingit valu!

Peaaegu terve elu olin harjunud väga uduse nägemisega ja pidevalt prillide ja läätsedega jahmerdamisega. Noorena sporti tehes jäid need prillid pidevalt jalgu ja loksusid ees. Pidevalt muretsesin, et prillid lähevad katki. Läätsedega läks küll elu pisut toredamaks, kuid aegajalt tuli leppida ka silmapõletikega, sest ikka võis mingi bakter mõnikord sisse minna. Kõige hullem kui läätsed ununesid mõnikord ööseks silma! Ja kui tüütu oli käia reisidel/matkadel/telkimistel ja pidevalt mõelda, kas ja kuidas käsi pesta ja puhtalt läätsesid silma panna ja eemaldada.

Kui rõõmus ma nüüd olen, kui kõik see on jäänud selja taha! Enam ei pea hommikuti kompama prillide järele ja õhtul muretsema, kas need läätsed nüüd ikka said ära võetud. Ma lihtsalt elan ja näen!

ReFocuse kasuks otsustasin pärast seda, kui väga paljud inimesed olid oma soovituse andnud. Nii võõrad kui ka lähedasemad. Kuidagi ütles sisetunne samuti, et just sinna mu tee peaks viima.

ReFocuse silmakliinik teostab kõiki levinumaid ja uusimaid protseduure ja pärast pikka konsultatiooni pakkus arst mulle parima ja sobivaima protseduuri - Smile protseduuri.

Isegi kui arst seletas väga detailselt, milline operatsioon ja sellele järgnev välja näeb, olin operatsioonipäeval üsna närvis. Protseduur kestis aga ainult 10-15 minutit. Kui üks silm tehtud sai, siis mäletan, kuidas sisimas imestasin - nii lihtne oligi?! Teise silma tegemisel olin juba väga rahulik. Hiljem tunnike taastumist kõrvaltoas ja juba võisingi koju minna.  

Silmatilkade režiim oli esialgu väga tihe ning käekell ja timer olid nendel päevadel suurimad sõbrad, et tilgutamine ära ei ununeks. Samal päeval ja õhtul olin rahulikult voodis ja puhkasin. Juba järgmisel päeval sain eluga tavapäraselt edasi minna. Pisut oleksin pidanud planeerima opijärgset nädalat paremini, et anda veelgi rohkem ekraanipuhkust ja ka muidu puhkust silmadele. Pidev sagimine siin-seal, lastega toimetamine, kriiskav päikesevalgus, ere valgus poodides/kontorites/kaubanduskeskustes, sähviv liiklus, ekraanivalgus - need kõik võivad esimestel päevadel olla pisut ärritavad. Soovitan võtta need mõned päevad peale operatsiooni rahulikumalt.  

Kuid iga päevaga läks elu teravamaks ja ilusamaks ning nüüdseks, kui operatsioonist on möödas 1,5 kuud, on kõik väga hästi. Paar korda päevas tilgutan silmatilku ja nägemine on imeline ning veel imelisemaks läheb! Kõigile, kes on vähegi silmaoperatsioonile mõelnud, soovitan soojalt just ReFocuse kliinikut! Toredad ja kogenud inimesed ning uusim tehnoloogia tegid minu kogemuse operatsioonist väga meeldivaks!

Suur-suur aitäh, ReFocus!

Menu