SMILE ja õhuke sarvkest

Autor: ReFocus | Kategooria: Lasik

Üheks põhjuseks, miks laseroperatsiooni teha ei saa, võib olla liiga õhuke sarvkest. Silm on nagu pall, mille sein peab ümara kuju säilimiseks olema piisavalt paks ja tugev. Laseroperatsioonil tehakse sarvkesta õhemaks. Silmaarstide üldine arvamus on, et turvalisuse huvides peab LASIK operatsioonil lapikese lõikamise ja lihvimise järel alles jääma vähemalt 250 mikronit puutumata kudet, Pinnalihvimise järel aga vähemalt 350 mikronit. ReFocus silmakeskuses oleme turvalisuse standardit nihutanud 50 mikronit ülespoole ja planeerime näiteks femtoLASIK protseduuri alati nii, et puutumata jääb vähemalt 300 mikronit. Turvalist paksust võimaldab tõsta tõsiasi, et femtolaseriga lõigatav lapike on võrreldes tavalisel LASIK operatsioonil kasutatava mikrokeratoomiga lõigatavast kuni 50 mikronit (ehk u. 10% sarvkesta kogupaksusest) õhem.

3-nda põlvkonna laseroperatsioon SMILE (Small Incision Lenticule Extraction) on “mängu muutja” ka sarvkesta paksuse ja tugevuse aspektist. SMILE meetodil eemaldatakse kudet sarvkesta sügavamatest kihtidest nii, et pindmised kihid jäävad terveks. Sarvkest koosneb üksteise peal asetsevatest kihtidest ehk lamellidest ja need on kõige tugevamad just sarvkesta eesmises osas. Uuringutes on leitud, et sarvkesta eesmine 40% on vähemalt poole tugevam kui tagumine 60%. SMILE operatsioonil jäävad seega just need tugevamad eesmised kihid terveks erinevalt LASIK või pinnalihvimise protseduuridest

Matemaatilise mudeli järgi saab 550 mikroni paksuse sarvkesta korral 60% tugevusest säilitades korrigeerida LASIK meetodil umbes 6, PRK-ga 10 ja SMILE-ga 13,5 dioptrit miinusprilli. Seega saame varasemate meetoditega võrreldes SMILE protseduuriga opereerida turvaliselt õhema sarvkestaga patsiente. Kokkuvõtvalt on sõltumata sarvesta paksusest SMILE protseduuriga väiksem sarvkesta kuju hilisema muutuse risk.

Menu